Czciciele Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Bolesnej

Grupa modlitewna czcicieli Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Bolesnej aktywna jest już od ponad 30 lat. Od dawna pewna grupa ludzi gromadziła się codziennie rano o godz. 6.00 w kościele parafialnym, aby wspólnie modlić się modlitwą różańcową do Matki Bożej Bolesnej – Pani Rymanowskiej lub Koronką do Miłosierdzia Bożego, a następnie uczestniczyć w Mszy świętej. W każdy czwartek po mszy św. porannej grupa gromadziła się w kaplicy Najświętszego Serca Jezusowego, aby uczestniczyć w nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego.

Grupa jest aktywna do chwili obecnej i liczy ok. 20 stałych osób. Współdziała z Grupą Synodalno-Modlitewną i z Kołem Przyjaciół Radia Maryja. Codziennie gromadzimy się w świątyni rano o godz. 6.00 na modlitwie różańcowej a następnie na Mszy św., w każdy czwartek na nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego, a w każdą środę na nowennie do Matki Bożej Bolesnej. W naszych rozważaniach modlimy się za Ojca Św., za kapłanów i osoby konsekrowane, o nowe powołania kapłańskie i zakonne, za nasze rodziny i ludzi chorych, za naszą ojczyznę i parafię, w obronie życia ludzkiego od chwili poczęcia do naturalnej, śmierci, a także modlitwę za zmarłych. W miesiącu maju odmawiamy Litanię Loretańską do Najświętszej Maryi Panny, w czerwcu Litanię do Serca Pana Jezusa i w lipcu Litanię do Krwi Najświętszej. Grupa licznie uczestniczy w uroczystościach kościelnych i parafialnych szczególnie w okresie wielkiego postu w rekolekcjach, nabożeństwie Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali, w czuwaniu i adoracji przy Grobie Pańskim.

Zapraszamy parafian do udziału w naszej wspólnej modlitwie. Za każdego nowego czciciela Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Bolesnej serdeczne Bóg zapłać.