9 niedziela zwykła

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. Składka  przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu. 

2. Dzisiaj obchodzimy  98  rocznicę śmieci Anny Potockiej. Wielkiej i wspanialej osobistości Ziemi Rymanowskiej. Między innymi fundatorki Stacji Drogi Krzyżowej Kalwarii Rymanowskiej. W związku z tym o godz.  17.00 rozpocznie się z naszego  Droga Krzyżowa na Kalwarie. Tam ok godz. 18.00  w kaplicy kalwaryjskiej zostanie odprawiona Msza  św. Nie będzie o 18.00 Mszy św. w kościele. Wszystkich serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym szczególnym wydarzeniu.

3. W środę od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, od 17.40 Nowenna do Matki Bożej Bolesnej, Nabożeństwo majowe a następnie Msza św.

4.Trwa oktawa uroczystości Bożego Ciała. Zachęcamy wszystkich do codziennego uczestnictwa we Mszy św. a potem w procesji eucharystycznej. Szczególnie prosimy dzieci i młodzież. W czwartek zakończenie Oktawy i błogosławieństwo wianków i małych dzieci o godz. 18.00.

5.W piątek Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa  Jest to także światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6.W sobotę wspomnienie liturgiczne Niepokalanego Serca Matki Bożej.

7.Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na remont obiektów parafialnych.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 17.00. Księża odwiedzą zgłoszonych chorych z posługa sakramentalną. Ks. Proboszcz rozpocznie wyjątkowo od 8.00.