Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1.W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. południowej o godz. 12.00 i wieczornej o 16.30, wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu: „O Jezu najsłodszy”. Za publiczne odmówienie tego aktu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.  Od 16.30 będzie również  nabożeństwo za zmarłych polecanych w wypominkach. 2. Przyszła niedziela jest 1 niedzielą adwentu. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.

3. Ogłaszamy też konkurs dla dzieci na najpiękniejsze lampiony adwentowe. Proponujemy, aby nie były to lampeczki ze sztucznym światłem, ale naturalnym.

5. W środę od 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu o 16.30 nabożeństwo za zmarłych polecanych w wypominkach i Nowenna do Matki Bożej Bolesnej.

6. Za zmarłych w listopadzie modlimy się codziennie wieczorem podczas Mszy św. i nabożeństwa. Można jeszcze składać kartki z wypominkami.

7. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na remont obiektów parafialnych. Dzisiaj składka inwestycyjna.

8. Dzisiaj po każdej Mszy św., nasze Siostry Służeniczki będą w kościele rozprowadzać opłatki. Prosimy tę część parafii, którą do tej pory obsługiwały siostry, o wsparcie finansowe dla Nich, które jest „darem serca”, a jednocześnie formą wdzięczności za ich piękną posługę w naszej parafii.

Do Sakramentu małżeństwa przygotowują się: Mateusz Maciej Hanus. zam. Posada Górna oraz Klaudia Krystyna Pelczar zam. Krościenko Wyżne zap. I