Ogłoszenia duszpasterskie
VI Niedziela Zwykła
12.02.2018
  • Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji i do modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych i ich rodziny.
  • W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Msze św. o godz. 630, 900 i 1700. Na każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. Wraz z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Okres Wielkiego Postu ma charakter chrzcielny i pokutny, dlatego w tym czasie modlimy się za tych, którzy przygotowują się do chrztu, sami zaś dziękujemy za otrzymaną wiarę na chrzcie świętym.
  • W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post (ilościowy). Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post (ilościowy) obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-go.
  • W piątki Wielkiego Postu Msza św. o godz. 1700 po Mszy św. Droga Krzyżowa. Za odprawienie Drogi Krzyżowej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • W niedziele Gorzkie Żale o godz. 1615. Taca z tego nabożeństwa oprzeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu i całoroczny wystrój kościoła.