Ogłoszenia duszpasterskie
XVI Niedziela zwykła
01.10.2017
  • Dzisiejsza taca przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu. Zmiana tajemnic różańcowych.
  • Dziś 1 październik rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe. Msza św. wieczorna codziennie (również w niedzielę począwszy od dziś) o godz. 17.00, a po mszy różaniec. Zachęcamy do licznego udziału. Za odmówienie Różańca zyskuje się odpust zupełny, ilekroć Różaniec odmawia się w kościele lub w rodzinie. Warunki, które należy spełnić to: wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, spowiedź i Komunia św. oraz modlitwa w intencjach Ojca św. Odpust zyskuje się raz na dzień. Jedna spowiedź wystarcza do zyskania odpustów w wielu dniach.  Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca św. konieczna jest w każdym dniu, w którym odmawia się Różaniec. Jeżeli brakuje któregoś z warunków koniecznych do zyskania odpustu zupełnego, zyskuje się odpust cząstkowy.
  • W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy, aby codziennie przed mszą św. korzystać ze spowiedzi rano i wieczorem, celem zyskiwania odpustów przez udział w nabożeństwach różańcowych. W czwartek spowiedź od godz. 16.00, a w piątek od godz. 15.30
  • Chorych wszyscy kapłani odwiedza w pierwszy piatek miesiąca od godz. 8.00
  • W sobotę 7 października będzie nabożeństwo „Różaniec do granic”. Nasz dekanat udaje się do Sanktuarium w Jaśliskach. Zachęcamy do wyjazdu własnym transportem. Ze względów organizacyjnych prosimy zapisywać się w zakrystii, ponieważ ks. kustosz z Jaślisk chce znać liczbę uczestników modlitwy.
  • Za tydzień w niedzielę 8 października tradycyjna uroczystość Matki Bożej Różańcowej. Po każdej mszy św. będziemy odmawiać dziesiątek różańca, a suma będzie o godz. 10.30 z tradycyjną procesją różańcową wokół Świątyni, dlatego nie będzie mszy św. o godz. 12.00. Wieczorna msza św. o godz. 17.00.